Dětský pokoj – království, kde jsou na prvním místě hry, musí splňovat rovněž i praktická kritéria. Jak neudělat při zařizování žádnou zásadní chybu a zároveň nechat dětem jejich dětský svět plný hraček a zábavy? Nechte se inspirovat našimi pěti zásadami, které vám pomohou udělat návrh dětského pokojíku na míru. Spojte požadavky vašeho dítěte s funkčností a praktičností!

Móda stranou

 ´pokoj3

Máte-li doma princezničku, je naprosto jasné, že podle jejich představ by měl dětský pokojíček odpovídat růžovému království se spoustou panenek a hraček. Pozor! Vybavení pokoje by mělo vydržet s mírnými obměnami alespoň pár let. To znamená, že byste se měli vyhnout příliš infantilním motivům, které za chvíli vyjdou z módy a vsadit na jistotu a klasiku, která neurazí ani neomrzí. Pokud zvolíte pohádkové postavičky, držte se tradičních českých strašidel a hrdinů, jako je Krteček, Ferda mravenec nebo třeba Maková panenka. Určitě je to lepší volba než pokojík polepit například japonskými postavičkami, které právě frčí v televizi, a za dva roky nikdo nebude vědět, co za seriál s dětskými hrdiny to bylo. Stejně tak nezapomínejte, že pokojík by měla vystihovat dvě přídavná jména – hravý a promyšlený. Alfou a omegou se stává při zařizování dětského pokoje právě hravost, aby se děti nenudily a zároveň promyšlená praktičnost, která zaručí plnou funkčnost pokoje. Jeden bez druhého se neobjedou – v praxi to znamená, že nábytek, který je praktický a funkční, musí být zároveň hravý a nadčasový. Ideální je proto nákup psacího stolu, který je variabilní a jeho velikost se dá upravovat spolu s výškou dítěte.

 pokoj2

Dominantou pokoje ovšem zůstává postel, která by měla být kvalitní a ne zbytečně velká. U menších dětí nezapomínejte na ochranné a bezpečné postranice a nebesa. Rodiče dělají největší chybu právě v tom, že kupují velkou postel, na které dítě nechce spát. Vyvarujte se rovněž přeplácanému pokoji a příliš mnoho barevných kombinací. Volte spíše tlumené barvy, které dodají interiéru klid a vykouzlí pocit tepla.

Autor úvodního obrázku:  HomeFurnishings

Autor obrázku v textu:  Amelia Moore

Autor obrázku v textu:  MercerC1