Kuchyň je místnost v domě či bytě, kde trávíme většinu času. Pro ty z vás, koho vaření navíc baví a rád vymýšlí nové pochoutky pro rodinu a přátelé, potěší zajisté také pomocníci do kuchyně, se kterými budete vařit zdravěji a ještě chutněji. Vyvážená a zdravá strava přece neznamená, že musíte pojídat pouze ovoce a zeleninu. Navíc nesmíme zapomínat na známou pravdu – vařím doma a vím, co jím. Zatímco polotovary v obchodech jsou doslova nabity různými ochucovadly, aromaty a konzervanty, vy si doma můžete připravit vše z těch nejkvalitnějších potravin.

Co vám nesmí doma chybět

 šťáva

Pokud chcete žít zdravěji, neměl by vám v kuchyni chybět odšťavovač, popřípadě mixér. Domácím šťávám a smoothie se nic nevyrovná! Můžete si z nich připravit zdravou svačinku i vydatnou snídani. Stačí přidat k ovoci jogurt, oříšky, semínka nebo ovesné vločky. Určitě vám budou chutnat také zeleninové šťávy, se kterými zaženete virózy a nachlazení. Vybírejte proto vhodné spotřebiče, které ztracují nejen plody, ale i bylinky či listovou zeleninu a to při nízkých otáčkách. Pokud se nestíháte stravovat doma a pokrmy si připravujete po studenu v práci, pak by vám neměl chybět malý mixér, který můžete mít stále u sebe a jeho část lze používat také jako nádobku s víčkem na vytvořenou šťávu.

 mixer

Některé lisy na ovoce a zeleninu slibují minimum odpadu ze zpracovaného ovoce a zeleniny. Ale ani zbytečky nemusíte vyhazovat, výborně se hodí do salátů nebo k dochucení, popřípadě jako základ do domácích müsli tyčinek. Vybírejte z neotřelých designů, jako je například PerfektMix ESB2400 ve sportovním provedení. Stojí okolo tisícovky a splní všechny náročné požadavky. Nepostradatelný je také tyčový mixér, díky kterému zvládnete připravit různé pomazánky a omáčky. Pořiďte si takový, který nabízí více výměnných nástavců a začněte ve své kuchyni čarovat!

Autor úvodního obrázku:  Stiftelsen Elektronikkbransjen

Autor obrázku v textu:  Stiftelsen Elektronikkbransjen

Autor obrázku v textu:  criszz99