Patříte mezi milovníky květin a do vašeho interiéru se už nevleze ani malý kaktus? Možná jsme pro vás našli řešení, které vypadá stylově, a navíc šetři spoustu místa. Zkuste pověsit květinky hlavou dolů!

Řešení pro všechny

Pokud vás nápad zaujal, určitě oceníte volné místo na parapetech, skříních i poličkách. Vaše ratolesti už vám nebudou shazovat pracně vypěstované květiny. Řešení v podobě amerického hitu – speciálního závěsného vaku vám ušetří nejen rozbité květináče, ale vytvoří originální kouzlo domova. Závěsné vaky byly původně určeny pro pěstování zeleniny na terase a balkoně. Lidé si je ale natolik oblíbily, že se na trhu objevily nové závěsné vaky, které umožňují pěstování rostliny kořeny vzhůru. Jeden vak stojí přibližně dvě stě korun a pojme asi 18 litrů zeminy. Vaše rostliny budou plesat radostí nad prostorem a odmění vás bohatými květy a zdravými listy.

3805142544_d385805d1d_bPěstujte hlavou dolů

Přemýšlíte, co byste v takovém květináči pěstovali? Výběr je pestrý, zkuste třeba orchideje, palmy a anturie. Váš balkon ozdobí i visací pelargonie či oblíbené bylinka máta. Nejen na terase můžete pěstovat hlavou dolů rajčata, petržel, voděnku a břečťan. Některé rostliny nejsou ideální, protože kořeny mají od přírody uloženo, že musí růst do země. Naproti tomu je příroda velmi přizpůsobivá a ve vaku se navíc substrát skvěle prohřeje, což má slabý efekt jako skleník a prospívá to především zelenině. Tento druh pěstování je nejen originální, ale uchrání vaše drahé květináče před nájezdy zvířecích miláčků. Vaky na zavěšení mají pestré dekory a i vy si je můžete ozdobit podle své fantazie. Získáte tak dokonalou ozdobu, kterou budou závidět sousedi i návštěvy. K vlastnoručním úpravám vám pomůže třeba lýko, juta, barevné papíry či samolepky. Bydlete stylově a originálně!

Autor úvodního obrázku: My Aching Head

Autor obrázku v textu: Hair Squared