[php snippet=1]

Sychravý podzim a přicházející zima doslova vybízí k popíjení horkého čaje a čtení oblíbené knihy. Ale kde se pohodlně usadit, zachumlat se do hřejivé deky a sledovat dění venku?  Pořiďte si krásný designový skvost v podobě dokonale pohodlného a cenově dostupného křesla, které oživí každý domov a získá si vaši přízeň ihned – stačí se jednou posadit!

Česko objevilo IKEA

 židle1

Obrovský boom zažil nábytek IKEA, když se začal prodávat a náš národ najednou zjistil, že nábytek nemusí být nutně těžké monstrum, které nepřenesou a nepřestěhují ani dva silní chlapi. Naopak se zamilovali do lehkého a pohodlného modelu křesla Poäng, které je hitem českých interiérů díky své jednoduché konstrukci, naprosté pohodlnosti, ceně a pestré škále barevných variant. Dodnes si lidé pořizují rovněž komfortní křesla, která známe pod názvem ušák. Toto křeslo bylo poprvé vyrobeno v padesátých letech slavným designérem Arne Jacobsenem, který zvolil inovatvní konstrukci, kterou milujeme dodnes! A vytvářet jedinečné originály se snažíme i u nás. Například mladý a nadějný designér Petr Novague představil celohliníkovou židli Edge, která je určena do exteriéru. Později, kdy o ni zákazníci jevili obrovský zájem, celý koncept přepracoval tak, aby byla židle připravena pro domácí použití. Vylepšil nejen samotnou konstrukci, ale opatřil ji plstěnou částí pro lepší pocit ze sezení.

 židle3

Velký obdiv patří také Vernerovi Pantonovi, který předvedl židli z jednoho kusu materiálu. Navíc ikonické křivky, jenž byly navrženy v roce 1959, se stále těší obrovské oblibě. Lidé si je pořizují do obývacích pokojů, pracoven nebo k jídelnímu stolu. Podobně je tomu i s křeslem Masters, které prodává značka Kartell. Britští návrháři Edward Barber a Jay Osgerby zase přišli se „zdravou a rovnou“ variantou židle či křesla, která se s vámi bude naklánět. Pořiďte si i vy skvost do svého interiéru a dejte mu punc skutečné jedinečnosti.

Autor úvodního obrázku: IKEA

Autor obrázku v textu: housetohome

Autor obrázku v textu: mintedplus