Čemu se při zařizování interiéru vyhnout?

Rozhodnutí, která uděláte během zařizování bytu nebo domu, s vámi budou „bydlet“ řadu dalších let. Vždy je dobré vybírat podle individuálního vkusu a cítění, přesto se vám může stát, že nebudete příliš dlouho spokojeni. Jaké interiérové chyby jsou při zařizování nejčastější? Podívejte se na pár tipů a proměňte své nápady v dokonalý interiér!

Číst dál

Bydlení na samotě u lesa – jak se vám líbí?


Vzpomínáte si na kultovní film Na samotě u lesa, kde bydlel herec Kemr v tradiční české chalupě? Líbí se vám takový styl? Pak si zařiďte bydlení ve stejném stylu. K tomu budete potřebovat pouze dřevo, které vás v zimě zahřeje, v létě ochrání a navíc půjdete ve šlépějích s přírodou. Perfektní jsou i dřevěné povrchy, jež působí měkce a je radost po nich chodit bosky. Co si dále pořídit?

Číst dál

Industriální styl u vás doma


Industriální trendy jsou jedním z mnoha interiérových stylů, které si můžete pustit až domů a stejně jako ostatní vyniká určitými charakteristickými prvky. Inspirací pro tento styl bylo prostředí starých továren, bytelné lustry, kovové regály a nábytky, které vás již na první pohled přenesou do „průmyslové zóny“. Pojďte se seznámit se stylem, který může působit sice stroze, ale na druhou stranu pro fanoušky praktických a jednoduchých věcí nabízejí dostatek prostoru a útulnou atmosféru.

Číst dál

Ložnice podle Feng-Šuej


Ne nadarmo se říká, že domov je odrazem každého člověka a podle Feng-Šuej se věří, že o ložnici platí toto pořekadlo dvojnásob. Není se čemu divit, když budete mít neustlanou postel, rozházené oblečení po zemi nebo staré časopisy poházené okolo postele a neustále zapnutou televizi, to vše se odrazí nejen na kvalitě vašeho spánku, ale i milostného života a pocitu tráveného v této místnosti. Ložnice je totiž část domova, kam bychom měli ulehávat ke sladkému snění, plnění erotických fantazií a četbě oblíbené knihy nebo relaxovat. Co tedy udělat pro to, aby byl pobyt v ložnici co nejpříjemnější?

Číst dál

Barevná nálož ve stylu pop-art


Patříte – li k lidem, kteří před elegantními a usedlými kombinacemi barev v interiéru dávají přednost nepřehlédnutelné barevnosti, pak je jako pro vás stvořen pop-art styl. Nejenže se můžete obklopit výraznými barvami, ale také nenucenou veselostí a promyšlenou hravostí. Pop-art styl je dnes považován za jeden z retro stylů. Vznikl v 60. letech a odráží se v něm kultura i každodenní život tehdejší doby. Najdete v něm originální prvky a především tolik známé pop-artové vyobrazení slavných osobností.

Číst dál

Domácí saunování


Chmurné, chladné a deštivé počasí svádí k návštěvě sauny. Příjemné teplo působí příznivě nejen na vaše pocity, ale zejména na organismus. Pryč je doba, kdy jste museli za tímto osvěžujícím zážitkem chodit do speciálních zařízení. Svou soukromou saunu můžete mít doma a užívat si tak nerušené pohody, kterou by vám mohl každý závidět. Navíc pravidelné saunování nejen v zimním období blahodárně působí na imunitní systém, stav pokožky a duševní pohodu.

Číst dál

Značková křesla jako skvost domova


Sychravý podzim a přicházející zima doslova vybízí k popíjení horkého čaje a čtení oblíbené knihy. Ale kde se pohodlně usadit, zachumlat se do hřejivé deky a sledovat dění venku?  Pořiďte si krásný designový skvost v podobě dokonale pohodlného a cenově dostupného křesla, které oživí každý domov a získá si vaši přízeň ihned – stačí se jednou posadit!

Číst dál

Posaďte se prosím…


Vybrat si pohodlné křeslo, které vám padne do oka a zároveň sezení na něm se promění ve vaší nejoblíbenější činnost, je dnes velké umění. Krásná stylová křesla kupuje mnoho lidí, aniž by vyzkoušelo jejich komfort. Při výběru vsaďte na to hlavní – vaše pocity! Zavřete oči a nechte za sebe promluvit své tělo. Takže i když budete uneseni z polstrovaného křesla pastelových barev, ale vaše záda se budou ozývat a ruce na vysokých opěrkách téměř odkrvovat, nepořizujte ho. Designéři myslí na všechny a z bohaté nabídky si vybere opravdu každý. Důležité je, aby vám křeslo padlo jako ušité na míru.

Číst dál

Malý byt = výzva 2.


Již v prvním díle jsme vám prozradili pár rad, jak bojovat s nedostatkem místa. Malé a útulné byty mají zelenou a určitě se stávají stále oblíbenější než velké vzdušné byty, ze kterých dýchá neosobní chlad. Naštěstí i designéři pochopili, že lidé potřebují k životu pěkné, ale zároveň praktické věci, a proto na trhu najdete nepřeberné množství vychytávek, se kterými se vám bude bydlet o něco pohodlněji.

Číst dál

Malý byt = výzva 1.


Malé bydlení je pro mnohé velice útulné, pro druhé noční můra v podobě nedostatku prostoru. Právě málo metrů čtverečních znamená více dobrých nápadů a vtipných řešení, jak „nafouknout“ prostor. Řiďte se několika drobnými zásadami, které ale i tu nejmenší plochu promění v přehlednou a pečlivě uspořádanou základnu pro spokojený domov. Malé byty často znamenají nedostatek úložného prostoru, jak se tedy s tímto neduhem poprat?

Číst dál