Čemu se při zařizování interiéru vyhnout?

Rozhodnutí, která uděláte během zařizování bytu nebo domu, s vámi budou „bydlet“ řadu dalších let. Vždy je dobré vybírat podle individuálního vkusu a cítění, přesto se vám může stát, že nebudete příliš dlouho spokojeni. Jaké interiérové chyby jsou při zařizování nejčastější? Podívejte se na pár tipů a proměňte své nápady v dokonalý interiér!

Číst dál

Zahradní okénko: rady pro zahradníky

Jakou péči věnujete svým rostlinám? Aby vám dělaly radost, krásně kvetly a vaše zahrada byla plná barev. Nezapomínejte ani na pomocníky na zahradě. Mezi největší patří kávová sedlina, která slouží jako hnojivo a zbraň proti slimákům. Naopak kávová sedlina přitahuje žížaly, které půdu skvěle prokypří. Dalším vynikajícím pomocníkem jsou kopřivy. Postřik z vody a vyluhovaných kopřiv skvěle zneškodní škůdce a navíc se hodí jako chytré hnojivo pro pokojové rostliny. Co dále byste měli vědět?

Číst dál

České sklo – bytový doplněk, na který můžete být pyšní


Bytové doplňky nabízejí rozmanité varianty i možnosti a jejich výběr je někdy téměř nekonečný. Nad jedním doplňkem ale moc dlouho uvažovat nemusíte, prostě si ho koupíte, i kdyby měl stát někde v méně viditelném rohu. České sklo, chlouba, která by v české domácnosti neměla chybět. Zručnost, smysl pro detail a precizní práce sklářů proslavila české skleněné výrobky po celém světě, které mají rozhodně co nabídnout také vám.

Číst dál

Kámen v interiéru – kam s ním? II. díl


Rozhodli jste se pro výběr kameninového obkladu? Rekonstruujete svůj domov a čekáte od něj sofistikovanou eleganci v podobě ozdobné stěny nebo podlahy? Pozor si dejte již při samotném výběru kamene. Kromě estetické funkce je důležité také zvážit využití a odpovídající vlastnosti kamene. Hledáte-li kámen na pracovní desku, která je denně zatěžována, prohlédněte si tvrdé a odolné kameny, ideální je v tomto případě žula. A co vybrat do moderního interiéru?

Číst dál

Kámen v interiéru – kam s ním? I. díl


Výběr kamene do interiéru jako ozdoba zaručuje návrat k přírodě, použití nadčasových materiálů a získání zcela nové podoby vašeho domova. Trend v oblíbenosti používání kamene jako ozdobného prvku v domácnostech roste každým rokem a lidé si ho pochvalují pro jeho jednoduchou údržbu, praktické použití téměř kamkoliv a výraznou ozdobu bez zbytečností. Kámen dokáže proměnit váš interiér opravdu od samotných základů, proto se při jeho výběru rozhodněte, jaký vybrat a kam ho umístit, aby vynikl a zachoval svůj směr – návrat k přírodě.

Číst dál

Vydlabeje si vlastní dýni!


Halloween nepatří mezi české tradice, a přesto si našel tento americký svátek poměrně velký počet fanoušků i u nás. Koledující děti v originálních maskách sice na ulici nepotkáte, ale večírky či zábavná odpoledne pro děti si již mezi námi své místo našly. A co se rozhodně musí Halloweenu nechat, jsou nápadité dekorace vytvořené z bytelných dýní. Ozdobte i vy váš stůl, parapet, zahradu nebo prostor před domovním vchodem strašidelnou dýní.

Číst dál

Zahradní okénko: co vás čeká na zahradě v září?


Příchod babího léta znamená nejen barvami posetou zahradu, ale také signál k přípravám záhonů na zimu. Odreagujte se během přicházejícího podzimu a proveďte na své zahrádce očistnou generálku. Připravte ovoce na zimu, byliny i ostatní pestré květiny a rostliny. Poradíme vám, co dělat s nedozrálými rajčaty i tipy pro osázení skalky právě v měsíci září. Inspirujte se a užijte si poslední slunečné paprsky na uklizené zahradě.

Číst dál

Podzim se blíží – vybíráme dekorace


Léto se blíží ke svému konci a pomalu nastupuje podzim plný barev. Nechte i váš domov prostoupit typickými podzimními barvami a dekoracemi, které vás zahřejí i v nepříliš přívětivých dnech. Ozdobit a zpestřit můžete každou místnost a nechat tak vstoupit nádherné syté barvy podzimu i do vašeho domova. Podzim není jen o sychravých dnech, přesvědčte se sami!

Číst dál

Vneste do svého interiéru kapku vody


Nejen vodní znamení milují vodu a vše s ní spojené. Líbilo by se vám cítit ve svém interiéru svěžest, jako když ležíte na pláži a vychutnáváte si tamní bublinkový nápoj? Pak vsaďte na „mokré“ motivy, které interiér osvěží a zároveň mu vdechnou novou jiskru až do Vánoc, kdy přijdou na řadu sněhuláci, vločky a andělíčci. Doplňky plné kapek, vlnek a bublin patří k létu stejně jako voda. A co zaujme vás?

Číst dál

Zahradní okénko: Květinové bydlení

Nejen v létě můžete svůj domov zahalit do omamné vůně rozkvetlých rostlinek a ozdobit tak interiér živoucími dekoracemi. Některé květiny a bylinky jsou vhodné také ke grilování, takže poslouží nejen jako okrasný doplněk do domácnosti, ale také jako koření. A které květiny se hodí do interiéru? Které dlouho vydrží čerstvé a voňavé? Vytvořte si i vy rozkvetlou louku v obývacím pokoji či pracovně a proměňte svůj domov v květinový ráj. Tu správnou atmosféru podtrhne venkovský či provance styl.

Číst dál