Zahradní okénko: Co nechat v létě pnout?

Popínavky jsou ideální volbou pro zastínění teras, zkrášlení opadlých zdí nebo zpestření výhledu. Prohlédněte si letní popínavky, které krásně kvetou, rychle vyrostou a vydrží celou jednu sezónu. Už se nemusíte schovávat před sluníčkem, stačí nasadit popínavky a užít si vytoužený stín. S popínavkami budete chráněni i před zraky ostatních, dokáží totiž skvěle zamaskovat terasu, balkon či verandu. Jak se o ně starat a ze kterých vybírat?

Číst dál

Zahradní okénko: rady pro zahradníky

Jakou péči věnujete svým rostlinám? Aby vám dělaly radost, krásně kvetly a vaše zahrada byla plná barev. Nezapomínejte ani na pomocníky na zahradě. Mezi největší patří kávová sedlina, která slouží jako hnojivo a zbraň proti slimákům. Naopak kávová sedlina přitahuje žížaly, které půdu skvěle prokypří. Dalším vynikajícím pomocníkem jsou kopřivy. Postřik z vody a vyluhovaných kopřiv skvěle zneškodní škůdce a navíc se hodí jako chytré hnojivo pro pokojové rostliny. Co dále byste měli vědět?

Číst dál

Zahradní okénko: krásné muškáty

Prodej sazenic, květin, rostlin v dózách a květináčích dosahuje maxima. Jarní sluníčko láká všechny k nákupům zkrášlovacích ozdob zahrady, terasy, altánu nebo třeba balkonu či okna. Jak ale postupovat v případě, že jste si zazimovaly pelargonie už loni a nyní je potřebujete připravit na další sezónu? A co všechny vyžadují, aby byly i letos krásné a mohly ozdobit váš dům, byt či zahradu?

Číst dál

Zahradní okénko: Nechte rozkvést balkóny!


Chtěli byste balkóny jako vystřižené z časopisů a letáků, na kterých jsou zobrazeny tyrolské domky s bohatě rozkvetlými okny a balkóny či terasami? Pak máte nejvyšší čas začít! Pěstování balkónových květin není nijak náročné a truhlíky plné barevných a pestrých květů přitáhnou nejeden obdivný a zároveň závistivý pohled sousedů a okolí. Nevíte si rady, jak začít a které květiny by se vám mohly hodit? Podívejte se na pár tipů a pusťte se směle do oživení balkónové šedi.

Číst dál

Zahradní okénko: co vás čeká na zahradě v září?


Příchod babího léta znamená nejen barvami posetou zahradu, ale také signál k přípravám záhonů na zimu. Odreagujte se během přicházejícího podzimu a proveďte na své zahrádce očistnou generálku. Připravte ovoce na zimu, byliny i ostatní pestré květiny a rostliny. Poradíme vám, co dělat s nedozrálými rajčaty i tipy pro osázení skalky právě v měsíci září. Inspirujte se a užijte si poslední slunečné paprsky na uklizené zahradě.

Číst dál

Zahradní okénko: Květinové bydlení

Nejen v létě můžete svůj domov zahalit do omamné vůně rozkvetlých rostlinek a ozdobit tak interiér živoucími dekoracemi. Některé květiny a bylinky jsou vhodné také ke grilování, takže poslouží nejen jako okrasný doplněk do domácnosti, ale také jako koření. A které květiny se hodí do interiéru? Které dlouho vydrží čerstvé a voňavé? Vytvořte si i vy rozkvetlou louku v obývacím pokoji či pracovně a proměňte svůj domov v květinový ráj. Tu správnou atmosféru podtrhne venkovský či provance styl.

Číst dál

Zahradní okénko: když tráva nechce růst


Krásné bydlení neznamená jen příjemný interiér, ale také upravený trávník, zahrada a okolí. Milujete posezení na terase, ale hrozíte se prázdných míst, kde ne a ne vyrůst tráva? Do takových koutů můžete zasadit rostlinky, které jsou nejen hezké na pohled, ale i jednoduché na údržbu. Najděte také elegantní řešení, jak zaplnit stinná a polostinná místa a severní zákoutí.

Číst dál

Návrat do starých časů


Zahrada je místo, které když budete chtít, může vypadat každý rok úplně jinak. Stejně jako v interiéru, i v exteriéru můžete dát naplno průchod vaší kreativitě a osobnímu stylu. Dominantou zahrady bývá často posezení, které podtrhuje celkový dojem. Pokud i vy toužíte po zahradě, která jako by vás zavedla do starých časů a připomněla vám venkov, tradice a folklór? Nabízí se rustikální styl, jež umocní atmosféru, která připomíná časy, kdy se lidi ještě nehonili za penězi a nepotřebovali nejnovější telefony.

Číst dál

Připravte na jaro okna, balkon i terasu

Letošní zima nás definitivně opustila a my se konečně můžeme radovat z teplého počasí, zpěvu ptáčků a tradiční jarní atmosféry, která na nás každým dnem doléhá více. Na tento čtvrtek připadá podle kalendáře první jarní den, a vy máte nejvyšší čas připravit svůj domov na příchod teplého počasí. Při zkrášlování bydlení se držte zásady – nejprve uklidit, potom zdobit!

Číst dál