Čemu se při zařizování interiéru vyhnout?

Rozhodnutí, která uděláte během zařizování bytu nebo domu, s vámi budou „bydlet“ řadu dalších let. Vždy je dobré vybírat podle individuálního vkusu a cítění, přesto se vám může stát, že nebudete příliš dlouho spokojeni. Jaké interiérové chyby jsou při zařizování nejčastější? Podívejte se na pár tipů a proměňte své nápady v dokonalý interiér!

Číst dál

Barevná nálož ve stylu pop-art


Patříte – li k lidem, kteří před elegantními a usedlými kombinacemi barev v interiéru dávají přednost nepřehlédnutelné barevnosti, pak je jako pro vás stvořen pop-art styl. Nejenže se můžete obklopit výraznými barvami, ale také nenucenou veselostí a promyšlenou hravostí. Pop-art styl je dnes považován za jeden z retro stylů. Vznikl v 60. letech a odráží se v něm kultura i každodenní život tehdejší doby. Najdete v něm originální prvky a především tolik známé pop-artové vyobrazení slavných osobností.

Číst dál

Domácí saunování


Chmurné, chladné a deštivé počasí svádí k návštěvě sauny. Příjemné teplo působí příznivě nejen na vaše pocity, ale zejména na organismus. Pryč je doba, kdy jste museli za tímto osvěžujícím zážitkem chodit do speciálních zařízení. Svou soukromou saunu můžete mít doma a užívat si tak nerušené pohody, kterou by vám mohl každý závidět. Navíc pravidelné saunování nejen v zimním období blahodárně působí na imunitní systém, stav pokožky a duševní pohodu.

Číst dál

Posaďte se prosím…


Vybrat si pohodlné křeslo, které vám padne do oka a zároveň sezení na něm se promění ve vaší nejoblíbenější činnost, je dnes velké umění. Krásná stylová křesla kupuje mnoho lidí, aniž by vyzkoušelo jejich komfort. Při výběru vsaďte na to hlavní – vaše pocity! Zavřete oči a nechte za sebe promluvit své tělo. Takže i když budete uneseni z polstrovaného křesla pastelových barev, ale vaše záda se budou ozývat a ruce na vysokých opěrkách téměř odkrvovat, nepořizujte ho. Designéři myslí na všechny a z bohaté nabídky si vybere opravdu každý. Důležité je, aby vám křeslo padlo jako ušité na míru.

Číst dál

Útulný domov – koutek pro malé i velké 1. část


Ač máte moderní domov plný minimalistických prvků nebo sázíte na venkovský styl s jemnými detaily, vždy by se ve vašem domově mělo najít místečko, kde budete moci relaxovat vy i vaše děti. Místo, kde děti budou přemýšlet o svých snech a vy po celodenním vypětí najdete trošku klidu. Takové místečko si můžete jednoduše udělat pomocí drobných dekorací.

Číst dál

Zařizujeme dětský pokoj – na co nezapomenout?


Dětský pokoj – království, kde jsou na prvním místě hry, musí splňovat rovněž i praktická kritéria. Jak neudělat při zařizování žádnou zásadní chybu a zároveň nechat dětem jejich dětský svět plný hraček a zábavy? Nechte se inspirovat našimi pěti zásadami, které vám pomohou udělat návrh dětského pokojíku na míru. Spojte požadavky vašeho dítěte s funkčností a praktičností!

Číst dál

Originální nábytek – vyrobte si ho!

I přesto, že nabídka nábytku je více než pestrá, občas každý rád ušetří nějakou tu korunku nebo si dokonce sám vyrobí něco, z čeho bude mít užitek i potěšení. To platí i v případě, když chceme být obklopeni originálním a netradičním nábytkem, který nenajdete v žádné sériové výrobě. Vyrobte si něco sami a ulehejte do postele z palet či snídejte u paletového stolečku! Jednoduché a praktické kousky v sobě snoubí ojedinělý design i praktické použití do každého domova.

Číst dál

Návrat do starých časů


Zahrada je místo, které když budete chtít, může vypadat každý rok úplně jinak. Stejně jako v interiéru, i v exteriéru můžete dát naplno průchod vaší kreativitě a osobnímu stylu. Dominantou zahrady bývá často posezení, které podtrhuje celkový dojem. Pokud i vy toužíte po zahradě, která jako by vás zavedla do starých časů a připomněla vám venkov, tradice a folklór? Nabízí se rustikální styl, jež umocní atmosféru, která připomíná časy, kdy se lidi ještě nehonili za penězi a nepotřebovali nejnovější telefony.

Číst dál

Karup – svěží vítr z Dánska

Dánská společnost Karup, která dokáže osvěžit každý interiér, započala svou nevšední a originální výrobu nábytku v roce 1972. Rychlý úspěch a rozvoj firmy si vyžádal její usídlení ve městě Karup, které dalo i jméno této společnosti. V současné době slaví firma úspěch po celém světě a nabízí nábytek v prvotřídní kvalitě a designu. Jejich kousky se hodí do každé místnosti, ale díky svému svěžímu a mladistvému designu se skvěle hodí do studentských pokojů, pracoven, pokojů pro hosty či moderních obývacích pokojů a ložnicí. Necháte se i vy zlákat značkou Karup a pořídíte si pohovku, postel, křeslo nebo futon?

Číst dál

Sedací pytle – komfort a zábava

Uvažujete o novém křesle nebo pohovce? A co zkusit něco nového, jiného a pohodlného? Sedací pytle přinášejí stejný komfort jako křeslo a navíc výborně zapadnou do interiéru a vnesou mu jakousi mladistvost a uvolněnost. Kvalitní materiály a trendy design sedacích pytlů doslova vybízejí k jejich zakoupení. Pohodlně se usadit nebo se natáhnout nemusíte jen na křeslech či pohovkách. Pořádnou dávku relaxu a chvilku odpočinku si můžete dopřát také na sedacích pytlech.

Číst dál