Sprchování na míru

Rekonstrukce nebo výstavba nové koupelny se může v případě, že nemáte vše do posledního detailu promyšleno, pěkně prodražit a také časově protáhnout. Volba vhodného koupelnového zařízení nemůže být bohužel založena pouze na vašem vkusu. Abyste se v koupelně cítili příjemně a užili si skvělý komfort, měli byste si celý projekt šikovně rozvrhnout. My vám dnes představíme kritéria, které byste měli vzít v úvahu při výběru sprchového koutu.

Design versus praktičnost

kout

Barva obkladů a dlažby a jejich formát jsou individuální záležitostí. Zde opravdu můžete stavět na první místo vlastní styl a vkus. Mnohdy vyberete krásné moderní kachličky podle vašich představ ve slevách, akcích nebo jako končící série za babku. U sprchového koutu už to tak jednoduché není. Samozřejmě, že design hraje obrovskou roli, ale pokud například prostor není dostatečně velký na obdélníkový kout, nezbývá, než začít hledat jinou variantu. Vybírat můžete z rámových, půlrámových i bezrámových koutů, které mohou být obdélníkové, čtvercové nebo čtvrtkruhové. Poslední zmiňované se výborně hodí do koutů. Nikdy nezapomínejte na prostorové možnosti koupelny! Při volbě správného koutu se zajímejte rovněž o materiály. Rámy jsou vyráběny z povrchově upraveného hliníku, který je velice moderní nebo plastu, jenž se prodává v mnoha barvách a nemění při užívání svůj vzhled. Výplně jsou skleněné nebo plastové a obě varianty zaručují bezpečné užívání. Zda poté necháte výplň průhlednou, nebo ji doplníte o grafické motivy či pískování, je už pouze na vás.

dveře

Jako naprostá banalita se může zdát systém otevírání koutů. Abyste se cítili co nejlépe a každé sprchování si užili beze zbytku, je nutné myslet i na tuto problematiku. Sprchový kout může být vybaven posuvným otevíráním vhodným pro menší koupelny, elegantním zalamovacím otevíráním, které potřebuje dostatek prostoru a shrnovacím otevíráním. Když vybíráte sprchový kout, je nutné myslet i na prostor koupelny a konstrukční vlastnosti koutů. Vybírejte rozvážně a užívejte si luxusní sprchování doslova na míru. A nezapomeňte, že praktičnost někdy vítězí nad designem. K čemu vám bude například sprchovací kout v elegantním provedení, když se v něm nesehnete ani pro mýdlo?

Autor úvodního obrázku: NickNguyen

Autor obrázku v textu: tophomedesign

Autor obrázku v textu: maine-homeseller

Ohodnoťte post

Napsat komentář