Vybrat univerzální dárek, který potěší ženu i muže, je nelehký úkol. Věci, které snad nikdy neomrzí, jsou různé hlavolamy. A teď nemáme na mysli ježka v kleci nebo Rubikovu kostku. Existují hlavolamy, z kterých po složení můžete mít krásnou dekoraci. Pokud se rozhodnete obdarovat své přátelé či rodinu nezvyklým a originálním hlavolamem, nemusíte se bát, že skončí pohozený v nějaké krabici. Zábava, která rozvíjí motoriku i soustředění není nikdy na škodu.

Globus nebo květiny jako nevšední dekorace

hlavolam1

Prvním skutečně hvězdným hlavolamem, který vám může trh nabídnout, jsou 3D krystaly občas také nazývané jako 3D puzzle. Plastikové kostičky, které velice zdatně napodobují sklo, přinášejí elegantní zábavu, jejímž výsledkem se můžete pochlubit například v obývacím pokoji. Pusťte se do skládání zámků, lodí, labutí, koní, psů, koček, delfínů, automobilů, jablíček, květin, motýlů a dalších tvarů, které vypadají famózně. Součástí balení je návod, ale nemyslete si, že je to tak jednoduché. Na těchto hlavolamech si dokonale procvičíte zručnost. Hlavolamy můžete zakoupit v různých barevných kombinacích, které při osvětlení prozáří místnost. Hlavolamy z 3D krystalů mají jednu obrovskou výhodu. Kdyby vás již omrzely, můžete je jednoduše rozložit a po čase třeba opět složit.

hlavolam2

Další zvláštní a magicky okouzlující hlavolamy patří do rodiny Hanayama hlavolamů. Japonské Hanayama hlavolamy jsou známy jako nejobtížnější, i když máte v ruce návod. Jedná se o malý zinkový hlavolam, který musíte rozložit a následně zase složit. Velmi jednoduchý princip, ale obtížné skládání. Zabavte se skládáním hlavolamů, které si pak na důkaz vaší zručnosti a inteligence můžete umístit na hezky viditelné místo. Uvidíte, že zaujme nejednu návštěvu. Hlavolamy mohou být krásným, decentním a neotřelým doplňkem vašeho domova nebo také originálním dárkem či vzpomínkou na zábavnou party.

Autor úvodního obrázku: Dunbone

Autor obrázku v textu:  Novum Regalos Inteligentes

Autor obrázku v textu:  futhark