Němý sluha na oblečení by neměl chybět ani u vás doma

Němý sluha na oblečení

Neustále bojujete s místem, kam odložit své oblečení? Velmi často se oblečení válí po gauči, židlích, posteli nebo je přehozené přes dveře. Oblečení, které si plánujete obléct na druhý den, si většinou nachystáte na židli nebo pověsíte na kliku skříně. Existuje nějaké jednodušší a efektivnější řešení? Ano, jmenuje se němý sluha.

přečíst více

Jak vybrat rohožku před dveře

Rohožka před dveře

Rohožka není jen designový prvek, kterým budete vítat své hosty u vstupu do domu nebo bytu. Rohožky mají řadu funkcí, které se vyplatí využívat. Výrazně si tím ušetříte, jak práci, tak ale i zvýšíte celkově hygienu v místnostech. Rohožky se vyrábí, jak ven před dům, tak ale i přímo před dveře ve vchodu. Hrát si můžete s jejich barvami, symboly, materiálem, ale i tvarem. Nejen na funkce rohožky se můžete podívat v tomto článku.

přečíst více

Omyvatelný ubrus – luxus, díky kterému budete mít čistý stůl

Omyvatelný ubrus

Hledáte způsob, jak udržet váš stůl čistý po každém jídle? Máte chatu nebo chalupu, kde obědváte u venkovního stolu a nechce se vám neustále prát zašpiněný ubrus? Na všechny tyto otázky existuje jednoduchá odpověď – omyvatelný ubrus.

Je to luxus, který vám v mnoha ohledech pomůže. Na jeho výhody i možnost se podíváme v tomto článku.

přečíst více

Jak často měnit povlečení?

Čerstvě povlečená postel

V posteli trávíme minimálně 8 hodin denně, což je třetina života. Je potřeba spát v hygienicky čistém povlečení. V posteli by neměly být žádní roztoči, prach nebo další nečistoty.

Řada z nás neví, jak často ideálně měnit povlečení. Řada průzkumů zjistila, že v některých případech lidé spí v jednom povlečení i více než měsíc, což je rozhodně špatně. Na výměnu povlečení jsme se podívali blíže. Co hrozí v případě, že povlečení nevyměníte?

přečíst více

Botník se sedátkem přináší řadu výhod

Botník se sedátkem

Brodíte se před hory bot, které se povalují všude po předsíni nebo po chodbě? Pokud ano, určitě byste si přáli, abyste měli obuv přehledně uklizenou a vždy po ruce. Řešením je botník. Pokud ale nemáte v chodbě moc místa na vestavěný botník, můžete sáhnout po jeho úspornější variantě. Jaké máte možnosti a kde můžete botník koupit?

přečíst více

Moderní materiály v interiéru – z čeho vybírat?

Mezi hlavní přednosti moderního bydlení patří kombinace materiálů, jako je sklo, kov, dřevo a odolné plasty. Neméně zajímavé a nápadité doplňky získáte použitím kameninových obkladů a detailů ve svém interiéru. A že je z čeho vybírat! Každý kámen je specifický svou strukturou a silou. Použít ho můžete prakticky kamkoliv – jako obklad stěn, dlažbu, nábytek nebo estetické doplňky pro získání nové energie z přírody. Při výběru kamene dbejte na základní pravidla výběru, neboť pouze vhodně zvolený kámen a správné použití zajistí jeho dekorativní účinek a kompletní proměnu domova.

přečíst více

Kámen do interiéru patří!

Kámen může působit chladně a nepřístupně, ale v interiéru působí netradičně a rozhodně jej umí oživit. Promyšlené zakomponování kamene do interiéru působí harmonicky a velice elegantně. Nemusíte se tak bát, že by váš domov přišel o útulnost a příjemnou atmosféru. Pokud tedy chcete dosáhnout nevšedního oživení, pak byste se o kámen měli určitě začít zajímat.

přečíst více

Jak vtáhnout léto do interiéru?


Svěžest a barevnost léta, teplé počasí a dny plné sluníčka si dokážou získat úplně každého. Tak proč si trochu té letní veselosti nepřinést až domů? Interiér s nádechem léta má útulnou a harmonickou atmosféru, která na vás bude působit vždy jen v pozitivním směru. Podívejte se na pár tipů a proměňte interiér v letní království nebo místo, které vám bude připomínat nezapomenutelné chvilky u moře.

přečíst více

Feng Šui – rozhýbejte změny v životě


Máte pocit, že se vám nic nedaří? Toužíte po změně, ať už v partnerském životě nebo na pracovním poli? Pak zkuste udělat pořádek ve svém domově a uvidíte, zda se dostaví nějaké změny! Začněte jednoduše – pryč s negativními emocemi, upravte si pracovní prostor a vyvažte rovnováhu v ložnici. Nezapomínejte, že doma má každý předmět své místo. Rozhodně ale začněte s úklidem u vchodu do domu či bytu. Vstupní dveře jsou místem, kudy lákáme do svého domova nové příležitosti, kde vítáme hosty a denně se přes tuto část vracíme zpět. Proto by měly být dveře čisté, rohožka vyklepaná a celkově by měl prostor působit čistě a přístupně.

přečíst více

Vy ještě doma nemáte bambus?


Přírodní materiály přinášejí do domova určitou harmonii a provázanost s přírodou. Interiér tak může obohatit o dřevo, kámen, hlínu, ratan, konopí a mnoho dalších originálně zpracovaných přírodních materiálů, mezi kterými samozřejmě nesmí chybět bambus. Bambus je téměř zázračná rostlina, která se pyšní nejednou skvělou vlastností, a proto je využitelná v mnoha směrech a oborech. Pojďte se podívat na to, co vám může nabídnout jako doplněk do domácnosti!

přečíst více