Moderní materiály v interiéru – z čeho vybírat?

Mezi hlavní přednosti moderního bydlení patří kombinace materiálů, jako je sklo, kov, dřevo a odolné plasty. Neméně zajímavé a nápadité doplňky získáte použitím kameninových obkladů a detailů ve svém interiéru. A že je z čeho vybírat! Každý kámen je specifický svou strukturou a silou. Použít ho můžete prakticky kamkoliv – jako obklad stěn, dlažbu, nábytek nebo estetické doplňky pro získání nové energie z přírody. Při výběru kamene dbejte na základní pravidla výběru, neboť pouze vhodně zvolený kámen a správné použití zajistí jeho dekorativní účinek a kompletní proměnu domova.

Číst dál

Kámen do interiéru patří!

Kámen může působit chladně a nepřístupně, ale v interiéru působí netradičně a rozhodně jej umí oživit. Promyšlené zakomponování kamene do interiéru působí harmonicky a velice elegantně. Nemusíte se tak bát, že by váš domov přišel o útulnost a příjemnou atmosféru. Pokud tedy chcete dosáhnout nevšedního oživení, pak byste se o kámen měli určitě začít zajímat.

Číst dál

Jak vtáhnout léto do interiéru?


Svěžest a barevnost léta, teplé počasí a dny plné sluníčka si dokážou získat úplně každého. Tak proč si trochu té letní veselosti nepřinést až domů? Interiér s nádechem léta má útulnou a harmonickou atmosféru, která na vás bude působit vždy jen v pozitivním směru. Podívejte se na pár tipů a proměňte interiér v letní království nebo místo, které vám bude připomínat nezapomenutelné chvilky u moře.

Číst dál

Feng Šui – rozhýbejte změny v životě


Máte pocit, že se vám nic nedaří? Toužíte po změně, ať už v partnerském životě nebo na pracovním poli? Pak zkuste udělat pořádek ve svém domově a uvidíte, zda se dostaví nějaké změny! Začněte jednoduše – pryč s negativními emocemi, upravte si pracovní prostor a vyvažte rovnováhu v ložnici. Nezapomínejte, že doma má každý předmět své místo. Rozhodně ale začněte s úklidem u vchodu do domu či bytu. Vstupní dveře jsou místem, kudy lákáme do svého domova nové příležitosti, kde vítáme hosty a denně se přes tuto část vracíme zpět. Proto by měly být dveře čisté, rohožka vyklepaná a celkově by měl prostor působit čistě a přístupně.

Číst dál

Vy ještě doma nemáte bambus?


Přírodní materiály přinášejí do domova určitou harmonii a provázanost s přírodou. Interiér tak může obohatit o dřevo, kámen, hlínu, ratan, konopí a mnoho dalších originálně zpracovaných přírodních materiálů, mezi kterými samozřejmě nesmí chybět bambus. Bambus je téměř zázračná rostlina, která se pyšní nejednou skvělou vlastností, a proto je využitelná v mnoha směrech a oborech. Pojďte se podívat na to, co vám může nabídnout jako doplněk do domácnosti!

Číst dál

Kávovar – vyberte ten nejlepší!


Dopřát si po ránu nebo náročném pracovním dni šálek lahodné kávy je vždy pohodová chvíle plná jemných vůní a chutí. Abyste si takové chvilky mohli dopřávat každý den, neměl by vám doma chybět kvalitní kávovar, který vás od instantních káv posune o několik úrovní výše. Podívejte se na pár tipů, které jsou důležité pro výběr správného kávovaru a nechte se pak už jen unášet vynikající a výraznou chutí kávy.

Číst dál

Vytvořte si interiér s nádechem exotiky


Interiérový design a jednotlivé styly vám dávají možnost zařídit si bydlení zcela po svém. Hlavní roli hrají vaše požadavky a fantazie, díky kterým máte interiér, ve kterém se cítíte útulně a pohodlně. V tomto článku se zaměříme na koloniální styl, který vám může přinést kousek exotiky přímo k vám domů. Bude koloniální styl, ve kterém se originálně propojují evropské prvky s exotickými, zdobit také váš domov?

Číst dál

Ložnice po francouzsku


Ložnice je místem pro zasloužený odpočinek, který si jistě každý z vás po namáhavém dni zaslouží. Nesmíte ale také zapomínat, že ložnice je místem, kde dostává prostor intimita a romantika. Kterou zemi si lze lépe spojit s romantikou než s Francií? Ložnice po francouzsku dokonale splní očekávání na jemný a něžný prostor vám poskytne perfektní soukromí. Podívejte se na pár tipů, díky kterým můžete mít útulnou francouzskou ložnici doma i vy!

Číst dál

Jak vybrat televizi?


Televize patří ke standardní výbavě téměř každého domova, a proto jsou na ně kladeny určité požadavky. Ať už je to kvalita obrazu, velikost obrazovky, spotřeba energie, životnost, design nebo cena, výběr je nutné založit na vámi stanovených prioritách a nárocích. Nákup televize nepatří k nejlevnějším záležitostem, a proto vám přinášíme jednoduché seznámení s jednotlivými typy, které vám snad ulehčí vaše rozhodnutí.

Číst dál

Chocovenyl – samolepky na zeď, které budete chtít!


Samolepky na zeď jsou velkým interiérovým hitem posledních let. Stěny místností mohou ožít během pár chvilek. Vybraný motiv totiž stačí na zeď pouze přilepit. A když vás omrzí, stačí ho jednoduše ze stěny sloupnout. Některé samolepky na zeď lze použít vícekrát, ale vzhledem k jejich příznivé ceně, vás ani jedno použití nebude finančně bolet. Samolepky Chocovenyl vám ale nabízejí ještě mnohem více!

Číst dál