Botník se sedátkem přináší řadu výhod

Brodíte se před hory bot, které se povalují všude po předsíni nebo po chodbě? Pokud ano, určitě byste si přáli, abyste měli obuv přehledně uklizenou a vždy po ruce. Řešením je botník. Pokud ale nemáte v chodbě moc místa na vestavěný botník, můžete sáhnout po jeho úspornější variantě. Jaké máte možnosti a kde můžete botník koupit?

Botníky sice primárně slouží k uložení obuvi. Sekundárním využitím je horní plocha botníku, která může sloužit k sezení. Botníky se sedátkem jsou dobrým doplňkem do chodby, který bude skvěle využitelný v mnoha ohledech.

Botník se sedátkem
Botník se sedátkem je praktickým pomocníkem do každé domácnosti

Pro koho je botník se sedátkem vhodný?

Díky tomu, že si můžete na botník při nazouvání nebo zouvání botou sednout, je využitelný pro širokou věkovou skupinu lidí. Takový botník pomůže menším dětem, popřípadě i vás rodičům, když budete chtít dětem zavázat tkaničky.

A nejen tkaničky, můžete dítě kompletně pohodlně obléct. Botník se sedátkem ocení i starší lidé nebo lidé s pohybovými obtížemi. Při sezení se bude všem lépe obouvat a nebudou muset jít až do kolen. Využít sezení na botníku může opravdu každý, ale tyto skupiny osob, budou spokojenější.

Jaké jsou hlavní výhody botníku se sedátkem?

Primární výhodou takového botníku je velký úložný prostor pro uklizení a uložení obuvi. Do botníku můžete dát obuv, kterou dennodenně využíváte a mít ji tak rychle po ruce. Výhodou je, že se vám nebude válet po zemi a bude se vám i snadněji uklízet podlaha. Lavice přináší výhodu v možnosti pohodlného usazení. Díky tomu se nebudete muset složitě sklánět při zavazování tkaniček a za použití lžíce na boty se pohotověji obujete. Jak bylo uvedeno, lavici ocení starší lidé, rodiče s dětmi i lidé s pohybovými obtížemi. Výhodou je i možnost odložení další doplňků. Na botník si můžete položit čepici, šálu, brýle, rukavice nebo odložit lžíci na boty.

Co je důležité při nákupu botníku?

Než si vyberete konkrétní botník, musíte si dobře proměřit rozměry, které máte v místnosti k dispozici. Důležité jsou nejen vnitřní, ale i vnější rozměry botníku. Vždy dbejte na to, aby měly boty dost místa pro své uložení, aby nijak nepřečuhovaly nebo se nemusely nějak více krčit.

Boty se pak mohou poškodit. Důležitá je i výška jednotlivých polic, u vyšších zimních bot by mohlo dojít k jejich skrčení a zničení. Vybírejte botník, který bude velmi dobře odvádět pachy z bot. Boty by se jinak mohly zapařit a mohli by zapáchat. Botník si kupte z materiálu, který je dostatečně odolný, ale taky aby se snadno umýval.

Z čeho se vyrábí botníky se sedátkem?

Na trhu existují botníky z řady materiálů, výběr je tak široký. Mezi nejoblíbenější materiály patří plast, kov nebo dřevotříska. Lepší botníky jsou vyráběné z masivu, z olšového nebo dubového dřeva. Pokud hledáte lehký botník za nízkou cenu, můžete si koupit ten z umělé hmoty. Pokud by měl botník více vydržet a cena by měla být stále poměrně nízká, můžete si pořídit dřevěný nebo kovový botník. O kovový botník se stará poměrně snadno, stačí ho jednou za čas otřít vlhkým hadříkem.

V případě, že vyhledáváte nejvyšší třídu botníků, sáhněte po masivu. Stejně jako i ostatní nábytek z masivu, jsou i botníky velmi odolné, ale poměrně těžké. Neměli byste tedy botník neustále někam stěhovat, měl by mít pevné místo.

Dřevěné botník si vyžadují speciální péči. Je potřeba využívat speciální přípravky na čištění dřevěných povrchů, které botník renovují a prodlužují jeho životnost. Sedák se vyrábí z textilu, dřeva, plastu nebo z polyesteru. Sedák by měl být pohodlný, neměl by vás nijak tlačit a měl by se snadno čistit. Nejlépe za použití vlhkého hadříku.

Botníky doporučujeme koupit v některém z lepších řetězců s nábytkem. Může se jednat o Asco, IKEA, Sconto nebo Mobelix.

Ohodnoťte post

Napsat komentář