Kámen do interiéru patří!

Kámen může působit chladně a nepřístupně, ale v interiéru působí netradičně a rozhodně jej umí oživit. Promyšlené zakomponování kamene do interiéru působí harmonicky a velice elegantně. Nemusíte se tak bát, že by váš domov přišel o útulnost a příjemnou atmosféru. Pokud tedy chcete dosáhnout nevšedního oživení, pak byste se o kámen měli určitě začít zajímat.

Nebojte se změn

 cihla

Změny interiéru se týkají prostorů v rodinných domech i bytech a kámen můžete využít v obou variantách. Vybírat lze z broušeného, štípaného nebo řezaného kamene. Pokud vám nevyhovuje klasická šedá barva kamene, máte na výběr také z bílých, hnědých, cihlových, jemně žlutých nebo vícebarevných variant, které najdete například u břidlice či pískovce. Využít můžete také rozmanitosti říčních kamenů nebo umělých imitací. Kámen je přírodní materiál, který na první pohled zaujme svou strukturou a barevnými odlesky a bez pochyb si zaslouží vaší pozornost.

Kam s ním?

 obklad

Použití kamene byste si měli předem dobře rozmyslet, protože tento prvek často tvoří jednu z dominant interiéru. Využít jej můžete k obložení stěn, příček nebo sloupů v obývacím pokoji, kuchyni nebo také na stěnách lemující schodiště. Skvěle se hodí také k obložení krbů nebo krbových říms. Pokud holdujete venkovskému stylu, pak můžete kámen ve speciální úpravě využít k proměně podlahy. Pokud chcete kámen použít na větší ploše, pak je tato volba ideální do rodinných domů, naopak použití menších kamenných doplňků a jemné obložení například příčky, se bude skvěle vyjímat v bytech. Výhodou kamene je také jeho jednoduchá kombinovatelnost s jinými materiály, jako je dřevo, sklo nebo kov. Kamenné doplňky a interiérové prvky dokáží zcela změnit ráz interiéru, proto byste si měli jeho využití pořádně promyslet, aby byl výsledek naprosto perfektní.

Autor úvodního obrázku:  La Boirie

Autor obrázku v textu:  viZZZual.com

Autor obrázku v textu:  Wicker Paradise

Ohodnoťte post

Napsat komentář