Omyvatelný ubrus – luxus, díky kterému budete mít čistý stůl

Hledáte způsob, jak udržet váš stůl čistý po každém jídle? Máte chatu nebo chalupu, kde obědváte u venkovního stolu a nechce se vám neustále prát zašpiněný ubrus? Na všechny tyto otázky existuje jednoduchá odpověď – omyvatelný ubrus.

Je to luxus, který vám v mnoha ohledech pomůže. Na jeho výhody i možnost se podíváme v tomto článku.

Omyvatelný ubrus
Omyvatelné ubrusy většinou nejsou moc hezké na pohled, můžete je proto umístit až přes ubrus textilní

Jaké má omyvatelný ubrus výhody?

Výhod je celá řada. V první řadě určitě všichni oceníte, že nejsou tyto ubrusy náročné na jakoukoliv údržbu. A pokud už je potřeba s ubrusem něco udělat, je to velmi snadné. Ubrus se nepere a na stole může být klidně celý rok. Omyvatelné ubrusy se vyrábí z PVC, do kterého se nemůže zapít žádná nečistota. Pokud už vy nebo vaše dítě na omyvatelný ubrus něco kápne, vlhkým hadříkem to snadno setřete pryč.

Před, nebo i po jídle, stačí ubrus vždy utřít vlhkým hadrem a máte stůl připravený pro další stolování. Výhodou je, že můžete do vody klidně přidat i saponát, abyste ubrus zároveň vydezinfikovali. To se hodí, pokud máte ubrus na venkovních stolech. Velkým plusem je dlouhá životnost těchto ubrusů. Ubrusy vydrží řadu let, pokud je nějak neprotrhnete nebo mechanicky nepoškodíte. Mezi výčet benefitů můžeme určitě zařadit i využitelnost pro mnoho míst a mnoho příležitostí. Výhodou je, že je nemusíte žehlit, čímž si ušetříte spoustu práce a času.

Omyvatelné ubrusy jsou velmi vkusné a slouží zároveň jako skvělá dekorace. I starší stůl díky tomu může prokouknout. A v neposlední řadě patří mezi výhody velká škála barev, vzorů a motivů, ve kterých se tyto omyvatelné ubrusy vyrábí. Nemusí být jen bílé, ale lze zvolit květinové, geometrické nebo jiné vzory.

Kde se dá použít omyvatelný ubrus?

Omyvatelné ubrusy mají širokou škálu využitelnosti. Nehodí se jen do domácností, ale můžete je skvěle použít ve školních jídelnách, restauracích, školách nebo školkách. Stejně tak se omyvatelné ubrusy mohou využít v místech, kde je rychlé občerstvení. Všechno to jsou místa, kde je zvýšené riziko zašpinění stolu od jídla nebo tekutin. Současně by bylo neefektivní za provozu standardní ubrusy měnit.

Samostatnou kapitolu tvoří venkovní prostory. Omyvatelný ubrus využijete stejně na chatě pod pergolou, jako na stole na balkoně nebo v zimní zahradě. Pořádáte zahradní slavnost nebo velkou bazénovou párty s grilováním? Tak právě omyvatelné ubrusy vás mohou zachránit. Snadno je nasadíte na stoly a během chvíle je můžete vyčistit. Pokud na ně vylijete pití, tekutina se nevsákne do ubrusu a ubrus tak nebude zapáchat.

Ubrusy z PVC je možné využít i jinde než přímo na stolech. V podstatě je lze použít na ochranu povrchu v policích nebo v koupelně, kde je vlhkost, která ubrusům z PVC nevadí.

Jaké druhy ubrusů lze koupit?

Oblíbené jsou PVC ubrusy, které jsou vyrobeny na textilním podkladu. Díky tomu ubrus lépe sedí na stolech nebo jiných površích. Omyvatelné ubrusy nemusíte kupovat jen kusově, ale lze koupit i role v rozměrech 140×50 m. Z role si pak nastříháte ubrus na takové díly, které využijete. Hodí se to, pokud máte specifický rozměr stolu. PVC omyvatelné ubrusy lze ale dostat i ve tvaru kruhu, pokud potřebujete zakrýt kulatý jídelní stůl. Omyvatelné ubrusy jsou velmi vkusné, můžete je mít v květinových vzorech, kárované, s motivy hrníčků, kávy, jídelních souprav nebo srdíček. Pokud potřebujete jednobarevnou variantu, lze ji koupit také.

Jak vidíte, omyvatelné ubrusy jsou moderním prvkem domácnosti, ale i venkovního stolování. Nemusíte se bát si takový ubrus koupit, protože může vypadat někdy i mnohem lépe, než klasický ubrus. Budete s ním mít o dost méně práce a vždy budete vypadat jako nový. Už se nemusíte bát, že přijdou vnuci nebo návštěva, která vám na stole během venkovní oslavy udělá paseku. Omyvatelné ubrusy jsou trendem dnešní doby.

Ohodnoťte post

Napsat komentář