Snad žádný byt se neobejde bez kvalitních a zajímavých dekorací. Zvláště v případech, pokud jsou užitečné nejenom z estetického, ale také z praktického hlediska. Jednou z takových věcí jsou zcela jistě hodiny. Jsou součástí snad každého bytu, jelikož všem členům domácnosti vždy přesně řeknou, jaký je aktuální čas. Ten je nezbytné znát, pokud se chystáme do práce, na schůzku nebo chceme sledovat náš oblíbený televizní pořad.

Netradiční elektronkové hodiny

Netradiční elektronkové hodiny, autor: Randomskk

Hodiny na zeď

Bytové hodiny jsou vyráběny v mnoha různých tvarech, barvách a velikostech. Záleží tak vždy na každém z nás, jaký má vkus nebo jak se vybraný model bude do našeho bytu hodit. V poslední době jsou hitem především netradiční řešení, které jsou jedinečné nejenom svým designem, ale i svým provedení. Můžeme se tak setkat i samolepícími hodinami. Jednotlivé části značící hodiny se snadno nalepí na zeď, přidá se mechanismus s ručičkami a originálním doplněk bytu již „visí“ na naší zdi. Zajímavý je i koncept s číslicemi, které jsou vyvedeny záměrně ve větších velikostech a zajímavých designech, které celkově tvoří jeden unikátní celek.

Hodiny na zeď z harddisku

Hodiny na zeď z harddisku, autor Trevor Manternach

Nástěnné hodiny v retro designu

Plně však záleží na vás, jakému stylu dáte přednost. Řada prodejců nabízí i nástěnné hodiny v různých retro designech a barvách. Určitě také záleží, do jaké místnosti si tento doplněk chcete pořídit. V kuchyni se jistě budou vyjímat kuchyňské motivy, kde jsou jednotlivé ručičky nahrazeny tvary příborů, tedy tvarem vidličky a nože. Naše dítě v dětském pokoji určitě ocení vyobrazení některé pohádkové nebo filmové postavy, která je jeho hrdinou. V obývacím pokoji nebo ložnici lze zvolit jak již zmiňovanou modernu, tak i tradiční nebo retro vzhled. Pokud chcete svůj byt skutečně ozvláštnit, nebojte se riskovat a volte skutečně originální kousky. Sami uvidíte, jak je bude mnoho vašich návštěv – tedy kamarádů a známých velmi obdivovat.

Retro nástěnné hodiny

Retro nástěnné hodiny, autor: alexkerhead

Auto úvodního obrázku: briandeadly