Bolí vás často záda a hledáte možnosti jak se bolesti zbavit nebo ji alespoň minimalizovat? Prvotně se zaměřte na výběr vhodné matrace.

Matrace na bolavá záda

Nekvalitní matrace může výrazně přispívat k bolení zad, především v oblasti bederní páteře, a protože zdravá záda velkou měrou ovlivňují kvalitu našeho života, měl by se každý pečlivě soustředit na výběr matrace, jež bolavým zádům uleví.

A jakou konkrétní matraci zvolit? Existuje mnoho druhů matrací a každý z nich má své výhody i nevýhody. Proto nelze obecně říci, který druh matrace je nejvhodnější.

Výběr vždy musí vycházet z individuálních potřeb uživatele. Někomu více vyhovuje tvrdší matrace, jiní upřednostňují ležení na měkčím podkladu. Kromě osobní preference vycházejte ze své váhy. Čím více vážíte, tím by měla být vaše matrace těžší. Jinak by se vám rychle znehodnotila proležením.

Pěnová matrace

Dlouho si svůj tvar zachovávají matrace ze studené pěny. Vážíte-li přes 110 kg, měli byste je určitě upřednostňovat před matracemi z PUR pěny.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv matraci, vždy ji kupujte u seriózního prodejce, který vám zaručí kvalitu kupovaného výrobku a který vám zároveň může s výběrem pomoci, nevíte-li si rady.

Zdravotní matrace

Některé problémy se zády pomáhá řešit jakákoliv kvalitní matrace. Pokud však máte větší potíže se zády či ze zdravotních důvodů trávíte v posteli hodně času, zvažte koupi zdravotní matrace.

Při výběru zdravotní matrace si však dejte pozor, aby její označení, nebylo jen klamavou reklamou. Každá pravá zdravotní matrace je označená certifikátem a splňuje přísné nároky na kvalitu.

Zdravotní matrace jsou přizpůsobené tak, aby udržovaly po celou dobu spánku páteř v přirozené poloze. Zároveň jsou hygienické, prodyšné, mají antialergickou vrstvu, snímatelný potah a neztrácí svůj původní tvar.

Článek přinesl http://www.mpzdravyspanek.cz/