Zahradní okénko: Co nechat v létě pnout?

Popínavky jsou ideální volbou pro zastínění teras, zkrášlení opadlých zdí nebo zpestření výhledu. Prohlédněte si letní popínavky, které krásně kvetou, rychle vyrostou a vydrží celou jednu sezónu. Už se nemusíte schovávat před sluníčkem, stačí nasadit popínavky a užít si vytoužený stín. S popínavkami budete chráněni i před zraky ostatních, dokáží totiž skvěle zamaskovat terasu, balkon či verandu. Jak se o ně starat a ze kterých vybírat?

přečíst více

Gril – plynový nebo na uhlí?

Léto je tady a s ním i období grilovaček, zahradních oslav a sezóna masa. Co je lepšího, než si za teplého večera ugrilovat naložené maso, ryby, zeleninu nebo sýry? K tomu ale potřebujete kvalitní gril! Na trhu se můžete setkat s několika typy grilů, jako jsou například elektrické, plynové nebo klasické na uhlí. Nevíte, který vybrat? Podívejte se na výhody a nevýhody plynových a klasických grilů a vybírejte dle svých požadavků a možností.

přečíst více

Parní čističe – vybírejte pečlivě!

Úklid domácnosti je někdy pořádný boj. Mastnota, zanesené kouty a škvíry jsou noční můrou každé ženy. Dejte stop zdlouhavým úklidům a vyberte si parní čistič, který práci nejen urychlí, ale také mnohonásobně zefektivní. Čištění parou je dlouho známý a účinný způsob úklidu, který ještě není plnohodnotně v českých domácnostech využíván. Buďte jiní! Zahoďte hadr, vyhoďte mop a poznejte sílu parních čističů.

přečíst více

Zahradní okénko: rady pro zahradníky

Jakou péči věnujete svým rostlinám? Aby vám dělaly radost, krásně kvetly a vaše zahrada byla plná barev. Nezapomínejte ani na pomocníky na zahradě. Mezi největší patří kávová sedlina, která slouží jako hnojivo a zbraň proti slimákům. Naopak kávová sedlina přitahuje žížaly, které půdu skvěle prokypří. Dalším vynikajícím pomocníkem jsou kopřivy. Postřik z vody a vyluhovaných kopřiv skvěle zneškodní škůdce a navíc se hodí jako chytré hnojivo pro pokojové rostliny. Co dále byste měli vědět?

přečíst více

Zahradní okénko: Nechte rozkvést balkóny!


Chtěli byste balkóny jako vystřižené z časopisů a letáků, na kterých jsou zobrazeny tyrolské domky s bohatě rozkvetlými okny a balkóny či terasami? Pak máte nejvyšší čas začít! Pěstování balkónových květin není nijak náročné a truhlíky plné barevných a pestrých květů přitáhnou nejeden obdivný a zároveň závistivý pohled sousedů a okolí. Nevíte si rady, jak začít a které květiny by se vám mohly hodit? Podívejte se na pár tipů a pusťte se směle do oživení balkónové šedi.

přečíst více

Zahradní okénko: Bylinkobraní ve vaší kuchyni


Bylinky v kuchyni nejsou jen zelenou dekorací, ale rovněž zdravou voňavou ingrediencí a léčivým pomocníkem na všechny neduhy! Mezi základní a kuchyni naprosto nepostradatelné bylinky patří tymián, rozmarýn, pažitka, bazalka a petrželka. Kromě toho existují další zdravé bylinky používané často jako koření. Drůbeží maso se skvěle doplňuje s tymiánem, rozmarýnem a šalvějí. Chuť hovězího zvýrazní zase estragon, zelený pepř nebo tymián a vepřové maso jednoduše ozvláštníte majoránkou či zázvorem. Telecí maso si zaslouží šalvěj či oregano a škodu nenaděláte ani s mátou anebo koprem.

přečíst více

Jak vybrat vhodnou pánev?


Vaření může být dokonalým kulinářským požitkem a to nejen díky čerstvým a voňavým ingrediencím, ale především při používání vhodně zvoleného nádobí. Nejen ke smažení využijete pánve, které dnes už nemusí nutně znamenat kulatý plech. Vybírejte pánev podle materiálu, tvaru i velikosti a užijte si vaření plné zábavy a zdraví!

přečíst více

Jak si vybrat správnou varnou desku?


Kuchyň je místností, kde je zapotřebí, aby spotřebiče byly funkční, dobře prostorově umístěné a samozřejmě aby splňovaly svůj účel. Při zřizování nové kuchyně či rekonstrukci staré, dojdete k bodu, který byste neměli podceňovat. Jde o výběr varné desky, která může velice pozitivně, ale také negativně ovlivnit spotřebu energií nebo délku přípravy jídla. Jaké jsou tedy kritéria, které by měly výběr varné desky provázet?

přečíst více

Smaltovaná nádhera


Moderní trendy a styly dávají vzniknout mnoha rozmanitým bytovým dekoracím a doplňkům. Pravdou ale je, že moderní pojetí může být pro milovníky detailů a tradičních materiálů poněkud strohé a studené. Pokud mezi ně patříte i vy, nemusíte rozhodně zoufat. V současné době jsou trendy i klasické styly, které čerpají zejména z tradic. Venkovský styl nebo vintage je plný přírodních materiálů, barev a zejména originálních bytových doplňků. Dnes se zaměříme na smalt, který potom, co téměř zmizel z prodejních pultů, zažívá opět návrat do útulných interiérů.

přečíst více

Barva roku 2015 – zemitá a svůdná Marsala!


Každý rok vyhlašuje společnost Pantone Color barvu roku, která pohne nejen módním světem, ale také tím interiérovým. Vítězem z celé palety unikátních a okouzlujících barev se pro rok 2015 stala Marsala. Tato vítězná barva je popisována jako zemitá barva červeného vína Marsala a rozhodně nepatří mezi všední a nezajímavé barvy. Jít ruku v ruce s barevnými trendy bude v letošním roce opravdu jednoduché. Připravte se na nečekané okouzlení originální Marsalou!

přečíst více