Zahradní okénko: Nechte rozkvést balkóny!


Chtěli byste balkóny jako vystřižené z časopisů a letáků, na kterých jsou zobrazeny tyrolské domky s bohatě rozkvetlými okny a balkóny či terasami? Pak máte nejvyšší čas začít! Pěstování balkónových květin není nijak náročné a truhlíky plné barevných a pestrých květů přitáhnou nejeden obdivný a zároveň závistivý pohled sousedů a okolí. Nevíte si rady, jak začít a které květiny by se vám mohly hodit? Podívejte se na pár tipů a pusťte se směle do oživení balkónové šedi.

S muškáty nikdy nic nezkazíte

 kytky

Muškáty patří mezi nenáročné květiny, které dlouho a bohatě kvetou, rovněž nepotřebují žádnou speciální péči kromě pravidelné zálivky a přihnojování. V obchodech naleznete několik odrůd muškátů, které jsou v červené, růžové nebo v bílé barvě a dokážou vytvořit až 1 metr dlouhý a hustý závoj plný roztomilých květů. Stejný úspěch sklidíte, když do květináčů umístíte surfinie, které stejně jako muškáty tvoří dlouho kvetoucí nádheru v různých barevných tónech. Balkóny si můžete zútulnit také pomocí petúnií, fuchsií či hyacintů nebo květin známých jako Million Bells, které vytváří až půl metrů dlouhé převisy a jsou vhodné k rozmanitým kombinacím.

Pozor na vítr!

 kytycky

Pěstování balkónových květin je velice snadné, musíte si však uvědomit, na kterou světovou stranu je orientováno a podle toho vybrat vhodné odrůdy květin. Pravidelná zálivka by měla být večer nebo ráno, přihnojování probíhá dle doporučení na jednotlivých přípravcích. Pokud budete truhlíky a květináče umisťovat na zábradlí balkónu či terasy, nezapomeňte si pořídit dobře padnoucí háky, které by měly květináče spolehlivě udržet. Problém s pěstováním nastává v případě silného větru, který dokáže během okamžiku převisy i vzpřímené květiny polámat a někdy i uvolnit z uchycujících háků. Dejte vale nudnému balkónu a vyrobte z něj barevnou a voňavou zahradu.

Autor úvodního obrázku: michaeljohnbutton

Autor obrázku v textu:  sermoa

Autor obrázku v textu:  timo_w2s

Ohodnoťte post

Napsat komentář