Parní čističe – vybírejte pečlivě!

Úklid domácnosti je někdy pořádný boj. Mastnota, zanesené kouty a škvíry jsou noční můrou každé ženy. Dejte stop zdlouhavým úklidům a vyberte si parní čistič, který práci nejen urychlí, ale také mnohonásobně zefektivní. Čištění parou je dlouho známý a účinný způsob úklidu, který ještě není plnohodnotně v českých domácnostech využíván. Buďte jiní! Zahoďte hadr, vyhoďte mop a poznejte sílu parních čističů.

Jak vybrat?

karcher

Při výběru parních čističů myslete na velikost bytu, domu nebo ploch, které pravidelně čistíte. Pokud jste v menším bytě, pak vám postačí malý ruční čistič. V domech je rozhodně lepší variantou velký čistič připomínající vysavač. Nejdůležitějším parametrem je výkon. Čím větší výkon, tím dříve se pára vytvoří a umyjete, vyčistíte a odmastíte více ploch. Nicméně při výběru domácího parního čističe byste měli vybírat přístroj s výkonem pohybujícím se v rozmezí 1000 W – 2000 W. Objem nádržky by u malých čističů měl být 500 ml, u velkých 1 – 2 litry. Nenechte se zmást relativně malými objemy. Čistič se rychle zahřeje a velikost vyčištěných ploch je překvapivě velká. Dalším parametrem, který vás u výběru musí zajímat, je tlak páry. Čím větší tlak, tím lépe. U velkých čističů je tlak páry větší než 2,5 barů u malých se někdy hodnota ani neuvádí.

parni

U malých ručních čističů je potřeba brát také ohled na jeho hmotnost a snadnou manipulaci. Posledním neméně důležitým parametrem je cena. Za čistou domácnost si v tomto případě trochu připlatíte. Ruční parní čističe pořídíte od 1000 Kč do 2000 Kč, velké „vysavače“ vás přijdou na 3500 Kč – 6000 Kč. Dražší varianty pojezdových parních čističů obsahují také řadu doplňků, jako jsou například sady na čištění podlah nebo dětská pojistka. S kvalitními a spolehlivými parními čističi se můžete těšit na podlahy lesknoucí se čistotou, zářivá okna a povrchy bez poskvrnky v celé domácnosti.

Autor úvodního obrázku: outreachr.com

 

Ohodnoťte post

Napsat komentář