[php snippet=1]

Ne nadarmo se říká, že domov je odrazem každého člověka a podle Feng-Šuej se věří, že o ložnici platí toto pořekadlo dvojnásob. Není se čemu divit, když budete mít neustlanou postel, rozházené oblečení po zemi nebo staré časopisy poházené okolo postele a neustále zapnutou televizi, to vše se odrazí nejen na kvalitě vašeho spánku, ale i milostného života a pocitu tráveného v této místnosti. Ložnice je totiž část domova, kam bychom měli ulehávat ke sladkému snění, plnění erotických fantazií a četbě oblíbené knihy nebo relaxovat. Co tedy udělat pro to, aby byl pobyt v ložnici co nejpříjemnější?

Jste sami? Zapomeňte na jednolůžko!

 svíčky

Jestliže patříte mezi single a stále nemůžete najít tu pravou polovičku, nepořizujte si nebo naopak vyhoďte jednolůžkovou postel či válendu a nahraďte ji pořádným letištěm. Právě jedno-postelí dáváte najevo, že u vás není místo. Svou ložnici si zútulněte vhodnými předměty. Podle Feng-Šuej jsou ideální obrazy, svíčky a polštářky, které znázorňují to, co od života očekáváte. Hledáte-li lásku, použijte motivy srdíček. Chcete štěstí? Pak by vám neměl chybět třeba obraz s tradičním motivem čtyřlístku. Zcela vypusťte agresivní nebo depresivní obrazy, které vás nenechají v klidu. Polštářky i svíčky vždy směřujte do sudého počtu a tím pádem páru. Nezapomínejte ani na to, že ložnice není místem, kde se má pracovat nebo skladovat nepotřebné zboží a věci. Vymalujte prostor teplými barvami, jako je například spektrum bílé až po sytě čokoládovou a vnímejte nový příval energie.

 ložnice2

A která část ložnice je tou nejdůležitější? Samozřejmě dominantu by měla tvořit robustní postel, která nabídne pohodlí pro dva. Postel umístěte tak, aby bylo vidět na dveře. Známé přísloví říká, že podle toho, jaká je postel, vypadá i vztah. Chcete-li pevný a stabilní vztah, věnujte při výběru postele prostor pro dostatečnou oporu, pevnost a použití kvalitních materiálů. O starou, rozvrzanou či rozbitou postel (stejně jako o vztah) přece nikdo nestojí!

Autor úvodního obrázku:  lennar_charlotte

Autor obrázku v textu:  Buttons McTavish

Autor obrázku v textu:  robthelucky