I přesto, že nabídka nábytku je více než pestrá, občas každý rád ušetří nějakou tu korunku nebo si dokonce sám vyrobí něco, z čeho bude mít užitek i potěšení. To platí i v případě, když chceme být obklopeni originálním a netradičním nábytkem, který nenajdete v žádné sériové výrobě. Vyrobte si něco sami a ulehejte do postele z palet či snídejte u paletového stolečku! Jednoduché a praktické kousky v sobě snoubí ojedinělý design i praktické použití do každého domova.

Na každý kousek jiná paleta

 DSC_0055

Trendy nábytek vyrobíte jednoduše za pomoci několika EUR dřevěných palet. Jedním z největších výrobců těchto přepravek je společnost Alignum CZ, s.r.o. Jedná se ale o velkovýrobce a tak se zájemci musí obracet přímo na výkupny palet, kde seženou i menší množství za rozumnou cenu. Ve výkupnách najdete také několik druhů palet. Vybírat můžete mezi tuzemskou či  zahraniční výrobou a to hned v několika rozměrech. Z přepravních palet si tak můžete jednoduše vyrobit knihovnu nebo netradiční poličky, když dáte palety na sebe, vyrobíte tak jednoduše rošt pro matraci a pohodlné spaní. Palety se prodávají ve světlém i tmavém provedení od 85 korun za kus. Nové palety stojí okolo 200 korun za kus. Jejich využití v domácnosti je skutečně pestré a to především díky nosnosti od padesáti kilo až po dvě tuny. Můžete si z nich vyrobit věšáky, háčky, knihovny, křesla, postel, stůl nebo originální zahradní nábytek, který vám bude každá návštěva závidět. Palety jsou jednoduché na údržbu. Většinou postačí pouze povrchová úprava a pak je k sobě můžete jednoduše sešroubovat nebo přilepit. Fantazii se meze nekladou! Buďte originální a sami si vyrobte stylový bytový kousek, který bude nejen plně funkční, ale zároveň i nevšední dekorací.

 palety2

Bydlení „na paletách“ vás vyjde na pár stovek. Stačí pár hodin přípravy a realizaci. Nábytek je nejen ekonomicky dostupný, ale také ekologický a dobře recyklovatelný. Pokud dáváte přednost rustikálnímu bydlení, použijte palety v přírodních odstínech třeba na jídelní stůl, který stačí opatřit skleněnou deskou. Potřebujete-li nový konferenční stolek, naskládejte na sebe několik palet a tu spodní opatřete kolečky. Nebojte se použít barvičky, které se vám líbí a pracovat s moderními trendy. Stylový nábytek můžete pro větší sezení doplnit polštářky nebo polstrováním, které z něj udělá originální záležitost.

Autor úvodního obrázku:  Landgraf Studios

Autor obrázku v textu:  eren {sea+prairie}

Autor obrázku v textu:  kimken2012