Pokud právě zařizujete kuchyň nebo plánujete rekonstrukci, je tento článek určen vám. Dnes jsme si posvítili na pracovní desky a materiály, které se nejvíce pro jejich výrobu hodí a doporučují. Popusťte uzdu své fantazii a pořiďte si kuchyň snů, která splní vaše náročná očekávání a dodá interiéru nový nádech. Nadčasová rafinovanost moderních materiálů vás uchvátí nejen svou praktičností, ale i jednoduchou údržbou. Tentokrát jsme se zaměřili na sklo, nerez, beton a keramiku. A jaká pracovní deska bude ta vaše?

Ušlechtilý beton? Libovolně tvarujte!

 lamino

Co vám může nabídnout v kuchyni ušlechtilý beton? Díky speciální technologii odlévání získáte nákupem této pracovní desky především přírodní materiál s vlastnostmi jako je odolnost vůči vysokým teplotám. Beton je jiný hlavně díky způsobu zpracování a použití ocelové armatury, která zabraňuje jeho poškození a ničení v zátěžových situacích. I přesto, že jsou betonové pracovní desky odolné vůči vysokým teplotám až 220 stupňů, neodkládejte na něj horký hrnec. Mohlo by dojít k poškození ochranné vrstvy a vzniku drobných prasklinek. Stejné je to s agresivními látkami, beton je sice odolný, ale vyplatí se tekutiny včas utřít. Betonové kuchyňské desky jsou ideální volbou pro milovníky jednoduchých čistých linií. Zakoupíte je v přírodních barvách odstínů šedé, černé, bílé a hnědě pískové. Pokud dáváte přednost skleněným plochám, pak vybírejte pracovní desky z tvrzeného skla o minimální tloušťce 10 milimetrů. Sklo splňuje hygienické nároky a je odolné vůči poškození. Kvalitní pracovní desky snesou vysoké teploty, prudké nárazy i škrábance a skvrny. Na výběr máte z více jak 200 různých barevných provedení.

 kuchyn

Je vaše kuchyň laděna spíše do minimalistického stylu? Pak by vám neměla chybět pracovní deska z nerezu. Ten se hodí převážně do prakticky situovaných kuchyní s nádechem čistých rovných linií a přírodních materiálů. Ač může nerez působit neosobním dojmem, skvěle doplňuje masivní doplňky a sklo. Nerez nabízí dostatečnou tvrdost, odolnost vůči vodě i vysokým teplotám a snadnou hygienickou údržbu. Těmto vlastnostem ale odpovídá i cena, ta neklesne u běžného metru pod dvacet tisíc korun.

Autor obrázků: ireceptar