Moderní trendy a styly dávají vzniknout mnoha rozmanitým bytovým dekoracím a doplňkům. Pravdou ale je, že moderní pojetí může být pro milovníky detailů a tradičních materiálů poněkud strohé a studené. Pokud mezi ně patříte i vy, nemusíte rozhodně zoufat. V současné době jsou trendy i klasické styly, které čerpají zejména z tradic. Venkovský styl nebo vintage je plný přírodních materiálů, barev a zejména originálních bytových doplňků. Dnes se zaměříme na smalt, který potom, co téměř zmizel z prodejních pultů, zažívá opět návrat do útulných interiérů.

Rozzářená kuchyně

 smalt2

Doplňky ze smaltu využijete především v kuchyni, která okamžitě získá osobnější atmosféru. Na smaltovaných doplňcích oceníte zejména originální tradiční řemeslnou výrobu, která se projevuje přesnými tahy a použitím barev. Kuchyň nebo také zahradní posezení můžete sobě, rodině nebo přátelům rozzářit nápaditými džbány, hrnky, tácy, miskami, dózami nebo sadami jídelních misek. Všechny tyto kuchyňské potřeby jsou bohatě zdobeny pestrými vzory s přírodní tématikou, přičemž barvám dominuje sytě modrá, zelená, červená, růžová a bílá. Nádobí obsahuje vzory roztomilých ptáčků či nádherně rozkvetlých květin, ke kterým máte chuť přivonět. Sady jídelních misek vzdáleně připomínají nudné a jednotvárné ešusy. Jejich originalita dává ešusům pořádně na frak a i přenášení jídla se rázem stane zábavnější a barvitější činností.

Vůně venkova

 smalt1

Zahradní posezení a chvilku u kávy si můžete zpestřit pohledem na výrazné smaltované ptačí budky. Smalt je klasický materiál s dlouhou historií. Je dobře, že se opět vrací do našich domácností, už jen proto, že pohled na smaltované doplňky ve vás okamžitě vyvolá pocit, jako byste se ocitli na klidném venkově, kde si můžete užívat mnohem více rozmanitosti přírody než ve městě. Dopřejte si kousek harmonie, ať už bydlíte ve městě nebo na venkově.

Autor úvodního obrázku:  Deborah S-C

Autor obrázku v textu:  geeparee22

Autor obrázku v textu:  ArtfulVintage