Seženete je ve všech květinářstvích a hobby centrech, koupit je ale můžete i na pouti nebo v zahradnictví. Řeč je o větrnících, které mají spíše dekorativní roli, ale na zahradě či v květináčích na balkoně zastanou spoustu práce v boji s ptáky. Pořiďte si na zahradu i vy barevný větrník, který bude za větrných dnů hýřit barvami a zároveň odrazovat ptáky právě svým pohybem. Navíc při pohledu z okna zjistíte, odkud vítr fouká.

Barevné pro děti, 3D pro dospěláky

 větrník1

Vzpomínáte si ještě na klasické dřevěné větrníky, které se hodí nejen na zahradu? Často napodobují různé květiny, jsou pestrobarevné a jejich odstíny nikdy nevyblednou. Dnes je už ale trh nabízí v mnoha dalších variantách, od tvaru letadel, ptáčků, včel až po všelijaké neobvyklé tvary. Větrníky jsou vyráběny z různě silného nylonu, plastu nebo lehkých kovů. Větrníky vyrobeny ze slabších a tenčích materiálů jsou citlivější i na slabší vánek a točí se prakticky pořád, pokud zrovna není úplné bezvětří. Malé ukazatele větru můžete umístit do květináčů za okna, jsou nenáročné a nemusíte se bát, že vám uletí. Navíc jsou pěknou a originální dekorací mezi květiny. Ty větší můžete umístit třeba na zahradu k jezírku nebo ke stromkům. Své místo si najdou i na plotě mezi jednotlivými kůly či deskami. Na větve můžete zavěsit větší typy větrníků, tak zvané twistery, které dokáží ve větru spustit doslova točivý tanec. Malé větrníky koupíte za pár desítek korun, počítejte ale s tím, že čím větší a kvalitnější provedení, tím stoupá i cena. Některé ukazatele větru stojí i několik stovek, třeba právě ty moderní 3D modely.

 vetrnik

Na své si přijde opravdu každý. Vybírat můžete elegantní provedení z nerez materiálu nebo speciálních kovů. Děti určitě potěší pestrobarevné větrníky z látky, plastu anebo kouzelně zdobené flitry a kamínky. My musíme větrníkům vytknout jediné. Je pravda, že sice ukazují směr větru, ale ten prochází mezi domy a stromy a výsledek tak nemusí být zcela reálný. I přesto se jedná o překrásné pestrobarevné i decentní jednobarevné dekorace, které vytvoří úsměv každému z nás.

Autor obrázků: vseprohracky