Televize patří ke standardní výbavě téměř každého domova, a proto jsou na ně kladeny určité požadavky. Ať už je to kvalita obrazu, velikost obrazovky, spotřeba energie, životnost, design nebo cena, výběr je nutné založit na vámi stanovených prioritách a nárocích. Nákup televize nepatří k nejlevnějším záležitostem, a proto vám přinášíme jednoduché seznámení s jednotlivými typy, které vám snad ulehčí vaše rozhodnutí.

Nespěchejte!

 tv3

Výběr televize není otázkou pár minut. Nespěchejte a seznamte se důkladně s jednotlivými typy. Jedním z typů televizí jsou plazmové televizory nebo chcete-li plazmy. Ty jsou známé pro rychlou odezvu, plynulý obraz, syté a přirozené barvy a v neposlední řadě pro příznivou cenu. Mezi nevýhody by se dala zařadit vyšší spotřeba elektrické energie, menší životnost a výběr pouze z televizí s velkými uhlopříčkami. Dalším typem televize, který se na českém trhu prodává, jsou LCD televizory. Televize LCD neboli Liquid Crystal Display, jejíž funkce jsou založeny na tekutém krystalu propouštějící světlo v různých intenzitách, můžete zakoupit v provedení s většími i menšími úhlopříčkami. K výhodám LCD televizorů patří dobrá možnost regulace, jednoduchá manipulace a vyšší životnost. Nevýhodou je pomalejší odezva a tedy jistá rozmazanost, která se může projevit například u sledování sportovních přenosů.

Moderní a funkční

 tv2

Mezi novější typy televizorů patří typy LED a OLED. K výhodám LED televizí patří krásný tenký design, kvalitní obraz, rychlá odezva, nízká spotřeba elektrické energie a vysoká životnost. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena, která může i přes nabízenou kvalitu od koupě odradit. OLED televize jsou nejmladší, technicky nejvyspělejší a také nejdražší. Pokud se ale rozhodnete pro jejich koupi, můžete se těšit na jasný a plynulý obraz ze všech zorných úhlů, ekonomický provoz a originální design. Už víte, který typ je ten pravý pro vás?

Autor obrázků:  LGEPR