Hledáte ve svém domově místo, kde budete moci v klidu relaxovat, užívat si chvíle odpočinku a pohody, ale stále nemůžete najít ten správný koutek, který by byl jen váš? Nechte se inspirovat lázeňskými domy, které jako hlavní barvu využívají čistou a uklidňující bílou. Vytvořte si klidné místečko k příjemnému času strávenému s knížkou, nebo připravte své rodině pohodu v kuchyni, jídelně či koupelně. Každé vaše oblíbené místo může být kouzelné a učarovat vám svou pohodovou vizáží.

Víkendové bydlení na celý týden

 podlaha

Lázeňská podoba bydlení se hodně podobá stylu víkendových domů a chat, kde převažuje jednoduchý a účelný nábytek. Vybírat můžete například promyšlené kombinace barevně laděných doplňků, bílého nábytku a tmavších kontrastů. Svou roli hrají i stylová svítidla a dekorace. Máte-li dům či byt, kde můžete změnit i základní prvky, začněte u podlahy. Lázeňskou pohodu vám dopřejí například měkké dřevěné podlahy, které si žádají pravidelnou péči. Za odměnu ale získáte spojení s přírodou a k tomu lze doladit světlé dekorace a doplňky. Například kuchyňskou linku můžete poskládat ze samostatných dílů nábytku, který oživí třeba modrošedé nádobí v kontrastu s bílou barvou. V kontrastu s tmavými zdmi vyniknou i kachle s jemným modrošedým vzorem. Lehkost dodáte i místečku, kde si rádi zalezete s knížkou. K dokonalosti přivedete toto místečko naducanými polštáři a třeba netradiční pohovkou. K tomu postačí velká chromovaná lampa, která se postará o pořádné osvětlení.

 bydlení1

Už při vstupu můžete svým návštěvám dát najevo, že u vás vládne pohoda a klid. Bydlení laďte do přírodních barev, investujte do dřevěných podlah, starých okrasných trámů i stylové vitríny či stropními dekoracemi. Do koupelny si pořiďte kameninové umyvadlo, které může být posazené třeba na retro skříňku. V jídelně vtvořte kout z pevného stolu s šedým táflováním, u kterého můžete trávit čas s rodinou a přáteli.

Autor obrázků: vkancelarirelax