Záclony už dávnou nejsou obtěžujícím lapačem prachu. Opět jsou trendy a dokáží ozdobit i moderní byt! Je třeba jen zvolit správnou délku a barevnou kombinaci.

Záclony

Stylové bydlení diktuje nové trendy a design, který se odráží i na našich nákupech. Vybírejte správně! Záclony by měly končit asi centimetr nad podlahou a délku počítejte ode zdi ke zdi, aby vzniklo bohaté řasení. Obecně platí poměr 1:2, u hladkých záclon počítejte poměr 1:3. Máte-li pod okny radiátor, kupte si dvoje provedení, dlouhou letní „verzi“, kdy nevadí zakryté topení a kratší sestřih na zimu, aby teplu do místnosti nic nebránilo. Pokud máte vnitřní nebo venkovní žaluzie, zvolte raději průsvitné a svěží kombinace, pokud chcete získat trošku soukromí, vybírejte stylové geometrické tvary a nadčasové barevné kombinace, které interiér osvěží i obzvláštní.

LynnZávěsy

Nemáte-li žaluzie, poohlédněte se po zatemňovacích závěsech, mnohdy označované jako black out závěsy, které zajistí vlastní soukromí. Pro letošní rok jsou populární béžové, hnědavé a šedé tóny, nic nepokazíte ani výraznými barvami, které vytvoří harmonický vzhled místnosti. Metalické a lesklé závěsy dodají interiéru eleganci a šmrnc. Záleží jen na vás, v jakém duchu chcete místnost sladit.

Dejte vale klasice!

Zapomeňte na žabky na uchycení záclon, které už dávno nejsou v módě! Dejte přednost raději velkým poutkům. Pryč dejte i staré garnýže, letos frčí úzké olůvko, díky němuž krásně záclony visí a nekrabatí se. Oceníte také nadčasové vzory a střihy, díky které váš interiér nejen jedinečný, ale zároveň praktický. Máte třeba menší okna, ale chcete si zachovat soukromí? Vsaďte na ozdobně vyřezávané textilie, které působí při průchodu světla velmi dekorativně. Nechce se zlákat i plisováním, které vypadá efektivně. Z přírodních motivů upřednostněte například safari motivy a zelené odstíny, chcete-li dodat interiéru vzhled starých dobrých časů, podívejte se na vyšívané květiny a natištěné vzory. Stylové bydlení začíná u maličkostí!

Autor úvodního obrázku: One ShaBby ChiCk

Autor obrázku v textu: Lynn