Líbí se vám kožená sedačka z originálního živočišného materiálu? Obdivujete myslivecký styl plný kožešin a přehozů? Pak začněte vybírat ty pravé dekorace pro vás, ať už z pravé kůže a kožešiny nebo umělé imitace. Zkrášlete svůj domov a neutrácejte zbytečně – hezkého domova docílíte i za pár korun!

Nestárnoucí kůže

Kůže patří mezi nejčastěji používaný materiál k potahování drahých a luxusních sedaček, které se vyznačují dlouhou životností i jednoduchou údržbou. I kožená sedačka může být perfektním doplňkem do bytu. Nechcete investovat přemrštěné částky za originální doplňky? Potom se nechte inspirovat umělou kůží a kožešinou, kterou najdete třeba na polštáři, potahu, koberci či v chlupaté předložce před postel. Opatrně ale volte umístění těchto nápaditých doplňků. Samy o sobě jsou tak poutavé, že při větší aplikaci na více míst získáte spíše přeplácaný interiér. Držte se osvědčených tipů, do místnosti volte jeden výrazný a velký prvek se zvířecím motivem. Důležité je nepřehánět, a proto stačí zbytek interiéru sladit v přírodních tónech a pustit si exotiku do bytu.

bellearielparis

Z kůže cokoliv

Hledáte ten pravý doplněk? Podívejte se na měkoučké koberce složené z mozaiky nebo dekorativní polštářek imitující kožešinu s dlouhým chlupem, který sice čas od času potřebuje učesat, ale jinak se bude dokonale vyjímat na pohovce i posteli. V chladném počasí vás zahřeje kožený přehoz i deka s leopardím vzorem. V hřejivém venkovském stylu můžete zařídit i doplňky v kuchyni – co třeba originální sedáky z hovězí kůže, nebo velký kusový koberec v pracovně? Záleží jen na vás, čím chcete na první pohled zaujmout. Zvířecí motivy doplní přírodní barvy a materiály. Vytvořte si originální atmosféru domova, která vás bude spojovat se safari, exotikou a přírodou.

Pečujte o materiály

Zvířecí motivy a kůže se jednou za čas objeví na seznamu trendů, ale pozor, váš domov může být stále krásný. Stačí se držet jednoduchosti a pečovat o kůži i kožešiny. Alespoň jednou týdně přetřete kůže vlhkým bavlněným hadříkem. Při čištění používejte výhradně přípravky určené pro tyto materiály a nezapomeňte kožené potahy chránit před přímým sluncem. Vyčarujte z vašeho domova nadčasový a elegantní interiér.

Autor úvodního obrázku: muhyuntergatherer

Autor obrázku v textu: bellearielparis