Čemu se při zařizování interiéru vyhnout?

Rozhodnutí, která uděláte během zařizování bytu nebo domu, s vámi budou „bydlet“ řadu dalších let. Vždy je dobré vybírat podle individuálního vkusu a cítění, přesto se vám může stát, že nebudete příliš dlouho spokojeni. Jaké interiérové chyby jsou při zařizování nejčastější? Podívejte se na pár tipů a proměňte své nápady v dokonalý interiér!

Uvažujte prakticky

kable

Než začnete s nakupováním nábytku a dekorací, důkladně si rozvrhněte jejich umístění. Nebuďte příliš hrr a vytvořte si několik variant. Velkou chybou je nákup nábytku v případě, kdy neznáte pořádně rozměry místnosti. Výšku a dispozici nábytku nelze podceňovat! Dekorace jsou vkusným doplněním interiéru, odráží vaši osobnost i styl, dotvářejí útulnou atmosféru i komfort. Ale nic se nemá přehánět a to platí i pro doplňky a dekorace. Místnost plná zbytečných dekorací působí chaoticky a zmateně. Na pohled zmenšují prostor a vám pouze přidělají práci s utíráním prachu. Volte tedy originální dekorace a doplňky v menším počtu a místnost zbytečně nepřeplňujte. Neesteticky působí také rozházené a neuspořádané kabely. Při zařizování myslete i na způsob, jak nevzhlednou kabeláž schovat. Velkými a častými chybami, které se v interiérech vidí celkem často, je nejednotnost podlah v plynule spojených místnostech a nedokončené věci jako například chybějící osvětlení.

A co barvy?

rekonstrukce

Volba barev je stěžejním krokem. Interiér dostane svou tvář a vy budete s barvou stěn dolaďovat také nábytek a ostatní doplňky. Neutrální barvy na všech stěnách působí fádně a nepříliš energicky. Nebojte se barvy kombinovat. Dvě i tři barvy můžete bez problému použít a vytvořit tak lehké kontrasty, které budou nejen originální, ale také plné energie a pohody. Zařiďte si útulný domov, který vás nikdy neomrzí a poskytne vám dokonalý komfort!

Autor úvodního obrázku: MyWallArt – 3d Wallpanel

Autor obrázku v textu: lincolnjkc

Autor obrázku v textu: PoshSurfside.com

Ohodnoťte post

Napsat komentář